Aktualność

WSTECZ

Zimowa edycja nagród BLI Pick 2015 dla urządzeń A4 DEVELOP

Wyjątkowa wydajność

Trzy urządzenia wielofunkcyjne A4 firmy DEVELOP zostały nagrodzone w zimowej edycji nagród BLI Pick za rok 2015. Fakt, że monochromatyczne urządzenie ineo 4750 oraz kolorowe ineo+ 3350 zostały nagrodzone za "wybitne osiągnięcia w zakresie efektywności energetycznej" jest szczególnie dobrą wiadomością dla firm dbających o zużycie energii. Ineo+ 3350 otrzymała również nagrodę BLI Pick 2015 jako "wyróżniająca się wielofunkcyjna drukarka A4 dla średnich grup roboczych". Nagrody BLI Pick przyznawane są dwa razy w roku przez Buyers Lab (BLI), niezależną firmę, która ocenia sprzęt biurowy oraz rozwiązania produktowe w oparciu o obszerną listę różnych kryteriów.

Idealne dla średniej wielkości grup roboczych

Wysoka wydajność, bardzo dobra jakość drukowania w kolorze, intuicyjna konstrukcja, bogaty zestaw funkcji oraz stosunek ceny do jakości oferowanych przez ineo +3350 przekonały także jury BLI, że jest to idealne urządzenie dla średniej wielkości grup roboczych. "Wdrożenie naszych głównych technologii formatu A3 do formatu A4 ineo + 3350 było kluczowym czynnikiem, który umożliwił nam otrzymanie nagrody BLI Pick, ponieważ zapewnia ono użytkownikom końcowym takie same doświadczenia, jak w przypadku obsługi naszych standardowych urządzeń biurowych" - mówi Ronja Harste, Product Manager. “Dzięki swojej niezawodności, intuicyjnej obsłudze i otwartej architekturze, możliwe jest wdrożenie rozwiązań oszczędzających czas i energię, a ineo +3350 jest idealnym rozwiązaniem dla średnich grup roboczych.”

Wyjątkowy zestaw funkcji dla środowiska

Urządzenia DEVELOP osiągnęły ponadprzeciętne wyniki w większości kategorii wydajności w badaniach środowiskowych BLI. Ich najbardziej niezwykłym osiągnięciem było uzyskanie niższego niż 43% szacunkowego wskaźnika rocznego zużycia energii. Jury BLI zauważyło, że to wybitne osiągnięcie efektywności energetycznej idzie w parze z "wyjątkowym zestawem funkcji, które chronią środowisko naturalne i mają na celu zmniejszenie zużycia energii lub odpadów materiałów eksploatacyjnych i papieru”. Julien Azzi, Product Manager firmy DEVELOP, zwraca uwagę, że te nagrody nie pojawiły się tak nagle: "Od lat Konica Minolta wkłada wiele wysiłku w rozwój przyjaznych dla środowiska materiałów i technologii. Nagrody dla ineo 4750 i ineo+ 3350 pokazują, że działania te zaowocowały poprawą efektywności energetycznej, co z kolei prowadzi do oszczędności i zmniejszenia negatywnego oddziaływania na środowisko dla naszych klientów.”

Nagrody BLI Pick są dowodem sukcesu z prowadzonych działań firmy DEVELOP do zaspokojenia potrzeb różnych klientów w różnych środowiskach pracy oraz jej zaangażowania w rozwój szerokiej gamy produktów, oferujących zaawansowane, przyjazne dla użytkownika i ekologiczne technologie. Nie były to jedyne prestiżowe nagrody, jakie w 2014 roku zdobyła seria A4 DEVELOP.

Nagroda Red Dot 2014

Już w zeszłym roku, ineo+ 3850 zdobyła prestiżową nagrodę Red Dot 2014 za "spójność konstrukcji i funkcjonalności". I nie tylko czynniki czysto techniczne przekonały panel ekspertów. Ekologiczne technologie urządzeń ineo jak "zmniejszony pobór energii, mniejszy wpływ na środowisko i niższy całkowity koszt eksploatacji (TCO)" – zostały również docenione.