Kalendarium

Czynnikiem determinującym działalność firmy DEVELOP w trakcie jej ponad 60-letniej historii był rozwój i projektowanie rozwiązań i usług w zakresie komunikacji biurowej ułatwiających codzienną pracę. W przyszłości napiszemy jeszcze wiele rozdziałów nie tylko na temat naszego, ale również Twojego sukcesu. Razem możemy rozwijać Twoją firmę.

Dzisiaj

DEVELOP oferuje nowy wymiar urządzeń wielofunkcyjnych. Dzięki intuicyjnym i zrozumiałym zasadom działania, systemy są tak proste w użyciu jak smartfon czy tablet. Oprogramowanie DEVELOP sprawia ponadto, że każdy system ineo jest prawdziwie kompleksowym urządzeniem do przetwarzania dokumentów, a także integralną częścią codziennych procesów pracy biurowej.

W celu wzmocnienia swojej pozycji rynkowej Develop GmbH realizuje fuzję z Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH oraz Konica Minolta Business Solutions Niemcy GmbH.

Strategia rozwoju dwóch marek w ramach połączonej grupy zakłada, że marki uzupełniają się nawzajem, razem zaspokajając potrzeby klientów. Dzięki połączeniu marek Konica Minolta i DEVELOP w europejskiej siedzibie firmy Konica Minolta oraz dzięki koordynacji strategii rynkowej możemy zaoferować klientom B2B jeszcze więcej kompleksowych rozwiązań w zakresie druku i przepływu dokumentacji w całej firmie.

Od roku 2010

DEVELOP jest synonimem najwyższej jakości systemów komunikacji w biurze oraz jednym z pięciu największych dostawców systemów druku kolorowego w Europie. Portfel systemów, oprogramowania i usług w zakresie tworzenia i zarządzania dokumentami pozwala marce DEVELOP na zajęcie pozycji jednego z wiodących dostawców dla małych i średnich firm w Europie.

Będąc śmiałą i kreatywną marką, DEVELOP wyznacza trendy w kształtowaniu przyszłości rynku komunikacji biurowej. Spółka rozumie, że usługi doradcze dla klienta to znacznie więcej niż zwykłe analizy i rekomendacje, i że powinny one obejmować oceny, rozwiązania projektowe oraz po prostu bieżące wsparcie – mając przede wszystkim na względzie zwiększanie wydajności procesów tworzenia i zarządzania dokumentami przez klienta.

Lata 2000-2009

DEVELOP przenosi swoją siedzibę z Gerlingen do Langenhagen. Spółka wprowadza QC 1500/QC 2000, pierwszy system biurowy 4C wykorzystujący technologię tandem. DEVELOP dysponuje ponad 300 specjalistycznymi punktami w Niemczech i sprzedaje swoje produkty w 60 krajach na świecie.

DEVELOP rusza z nową ofensywą produktów, oferując serie ineo oraz ineo+, które łączą znakomitą jakość wydruku z oszczędnością. Portfel produktów zostaje sukcesywnie zwiększany o kolejne wielofunkcyjne systemy wydruku. Serie uzupełniane są różnymi rozwiązaniami w zakresie oprogramowania i usług.

Wprowadzenie ineo+ 6500 oznacza, że DEVELOP obsługuje również podstawowy segment rynku tworzenia dokumentów. Inne systemy tworzenia dokumentów zostają wprowadzone później. DEVELOP rozbudowuje swoją ofertę również o systemy druku A4 dla małych biur i sklepów. DEVELOP staje się wiodącym dostawcą wielofunkcyjnych systemów druku kolorowego i czarno-białego.

Lata 90.

DEVELOP staje się w pełni zintegrowany z Minolta Group jako Develop GmbH, przedsiębiorstwo handlowo-usługowe zatrudniające 120 pracowników. DEVELOP uruchamia pierwszą cyfrową czarno-białą kopiarkę na rynku – D3000iD – a rok później pierwsze cyfrowe urządzenie drukujące w kolorze. Na rynku pojawia się model DFC 100.

Lata 80.

DEVELOP opracowuje najmniejszą na świecie kopiarkę automatyczną – DEVELOP 10 – i otrzymuje sześć międzynarodowych nagród za nowatorski design. DEVELOP podpisuje umowę partnerską z Minoltą i od tego czasu odpowiada za produkcję wszystkich małych i średnich maszyn na rynek europejski. Wprowadzony zostaje model DEVELOP 100; powstaje 100 tysięcy sztuk kopiarek.

Lata 70.

DEVELOP wprowadza na rynek pierwszą automatyczną małą kopiarkę biurową, „Volkskopierer” z Serii 33, a także wchodzi na rynek amerykański. DEVELOP opracowuje pierwsze urządzenie wykorzystujące standardowy papier – DEVELOP 66.1.

Lata 60.

Elektrostatyka rewolucjonizuje technologię kopiowania. DEVELOP jest jedynym producentem oferującym maszyny dla każdego procesu druku: dyfuzji, elektrostatyki, dual-spectral oraz offsetu.

Lata 50.

W Niemczech Zachodnich ma miejsce „cud gospodarczy”. Kopiarki „Blitz” uzyskują 16 patentów i 39 licencji, a DEVELOP sprzedaje swoje produkty już w 87 krajach. DEVELOP tworzy pierwsze fotografie reklamowe dla kopiarki „Blitz” oraz DEVELOP „Kombi”. „Dwie minuty na jedną kopię”.

21 czerwca 1948 r.

Dr Walter Eisbein, Konrad Kral i Arno Lippinghoff zakładają firmę DEVELOP. Pierwszy zakład produkcyjny mieści się w starej fabryce w okręgu Stuttgart-Zuffenhausen. Dr Eisbein opracowuje pierwszą na świecie kopiarkę „Blitz” Develop D10.