Aktualność

WSTECZ

Chronimy przed wpadnięciem wrażliwych danych w niewłaściwe ręce

ineo SECURE pomaga chronić urządzenia biurowe przed kradzieżą danych   Zagrożenie dla infrastruktury informatycznej ze strony hakerów i złośliwego oprogramowania znacznie wzrosło w ostatnich latach. Firmy wydają miliony na technologie zabezpieczeń, ale często zapominają o ogromnych ilościach danych przechowywanych i przetwarzanych z wykorzystaniem ich wielofunkcyjnych urządzeń biurowych. Dane, a w szczególności wrażliwe dane, stanowią jeden z najważniejszych atutów mogących się znajdować w posiadaniu firmy. Aby rozwiązać problem zagrożenia danych firmy zawartych na urządzeniach firma DEVELOP wprowadziła wiodącą w branży usługę związaną z bezpieczeństwem pod nazwą ineo SECURE.

Warszawa, wrzesień 2016 

Niezależne laboratorium zakupiło niedawno trzy biurowe urządzenia wielofunkcyjne za pośrednictwem internetowej platformy aukcyjnej. Żadne z nich, nawiasem mówiąc, nie było urządzeniem marki DEVELOP ani Konica Minolta. Specjaliści tego laboratorium sprawdzili następnie jak bezpieczne były te urządzenia. Ich ustalenia były niepokojące: okazało się, że z łatwością można uzyskać wysoce poufne dane (na przykład deklaracje podatkowe) z dysku twardego jednego z urządzeń, które poprzednio należało do doradcy podatkowego. Nie byłoby to możliwe gdyby urządzenie było w odpowiedni sposób zabezpieczone przed ingerencją z zewnątrz. „DEVELOP jest jednym z wiodących producentów w branży pod względem bezpieczeństwa danych” – mówi Janin Radmacher, kierownik ds. produktu ineo SECURE. „Nasze urządzenia oferują jedną z najszerszych gam zabezpieczeń w standardzie. Naszym celem jest dostarczanie produktów i technologii, które chronią poufność danych oraz dokumentów”.

Konfigurowalne bezpieczeństwo

Po określeniu dokładnych wymagań klienta specjaliści firmy DEVELOP skonfigurują zabezpieczenia urządzenia – przed montażem na miejscu lub w siedzibie klienta. Oznaczenie ineo SECURE umieszczone w przedniej części urządzenia stanowi widoczny dowód objęcia indywidualnie dostosowanym pakietem bezpieczeństwa, dzięki czemu użytkownicy mogą mieć pewność, że wszelkie wrażliwe dane przechodzące przez to urządzenie zachowają poufność.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kompleksowy zestaw opcjonalnych zabezpieczeń oferowanych przez ineo SECURE obejmuje szyfrowanie dysku twardego (HDD) za pomocą indywidualnego hasła, umożliwianie dyskowi twardemu nadpisywania danych tymczasowych oraz konfigurowanie dysku twardego w celu automatycznego usuwania zadań w skrzynkach określonych użytkowników. „Jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych kierujemy się tylko jednym hasłem: ‘Bezpieczeństwo przede wszystkim’. Zapewnianie spokoju umysłu naszym klientom stanowi kluczowy aspekt usługi ineo SECURE”, wyjaśnia Janin Radmacher.

 

Kluczowe korzyści

Zapewniając ochronę przed wyciekiem danych z wielofunkcyjnego urządzenia biurowego, ineo SECURE zapewnia niezawodną ochronę dokumentów, danych i innych poufnych informacji klienta. W ten sposób ineo SECURE pomaga zapobiegać kradzieży tajemnic przedsiębiorstw, jak również szkodom dotyczącym finansów i reputacji wynikającym z kradzieży danych.