Aktualność

WSTECZ

ineo 1100 – wiele usprawnień w porównaniu do udanego poprzednika

Zawsze istnieje możliwość doskonalenia – nawet w przypadku tak udanego systemu jak ineo 951, podstawowego systemu drukowania firmy DEVELOP wprowadzonego na rynek w 2012 roku. Jego następca, ineo 1100, oferuje nowe zastosowania i funkcje, krótszy czas realizacji zadań, kolorowy skaner oraz elastyczny interfejs OpenAPI. Nowy monochromatyczny system jest doskonale przygotowany do radzenia sobie z często zmieniającymi się zadaniami w środowiskach druku produkcyjnego na żądanie.

Warszawa, 12 lutego 2016

„ineo 1100 stanowi połączenie wysoce niezawodnego mechanizmu drukującego z trwałością zapewnianą przez sprawdzoną technologię” – mówi kierownik ds. produktu André Statkus. „Ten system druku jest o 5 str./min szybszy od swojego poprzednika i charakteryzuje się ogromną elastycznością w zakresie nośników stosowanych do wykonywania różnorodnych zadań związanych z drukiem. Kolejną ważną cechą jest wysoka skalowalność, którą zawdzięcza interfejsowi OpenAPI opartemu na otwartej platformie”.

Tworzony z myślą o wysokiej wydajności

Dzięki wysokiej liczbie wydruków na miesiąc urządzenie ineo 1100 jest doskonale przystosowane do sprostania wymogom związanym z drukiem produkcyjnym w wewnętrznych działach druku, dostawców usług w zakresie druku cyfrowego oraz w innych środowiskach druku wysokonakładowego. Wysoka wydajność urządzenia zapewnia krótki czas realizacji, co stanowi ogromną zaletę w przypadku zadań krytycznych pod względem czasu związanych z drukowaniem. Ponieważ większość zadań wysokonakładowych w tym segmencie jest nadal realizowana w czerni i bieli, ineo 1100 oferuje wszystko, co jest wymagane od podstawowego monochromatycznego systemu druku produkcyjnego, a jego dodatkową zaletą jest kolorowy skaner, skanujący dokumenty dwustronnie i jednościeżkowo z szybkością do 180 obrazów na minutę. Co więcej, prędkość urządzenia ineo 1100 nie jest osiągana kosztem jakości. Autentyczna rozdzielczość 1200 x 1200 dpi, wyjątkowa technologia rastrowania i dostosowana do indywidualnych potrzeb krzywa tonalna o profesjonalnej jakości oraz korekta rastrowania (w oparciu o zaktualizowane narzędzie krzywej tonalnej) zapewniają znakomitą jakość wyjściową.

Opracowane z myślą o elastyczności

Dzięki maksymalnej pojemności podajnika papieru (9000 arkuszy w pięciu kasetach) oraz podajnikowi ręcznemu mieszczącemu 250 arkuszy urządzenie ineo 1100 jest odpowiednio przygotowane do dowolnych wysokonakładowych zadań związanych z drukiem, i nawet zadania wymagające zastosowania kilku nośników mogą być realizowane z łatwością. Elastyczność urządzenia w zakresie nośników – standardowy zakres gramatury od 40 do 300 g/m2 (opcjonalnie do 350 g/m2) oraz formatów papieru od 92 x 132 mm do SRA3 (maks. 324 x 483 mm) – umożliwia ineo 1100 wykonanie w zasadzie każdego zadania, które może być postawione przed drukarką produkcyjną. Elastyczność tego systemu druku jest również wyraźnie widoczna w zakresie opcji wykańczania oferowanych przez firmę DEVELOP: tworzenie broszur o maksymalnej objętości 100 arkuszy z automatycznym bindowaniem kołowym; zszywanie dwupunktowe i w wybranym narożniku przy objętości do 100 arkuszy; 2- i 4-punktowe dziurkowanie (również dla wstawianych dokumentów wydrukowanych wcześniej); składanie w „zetkę” w celu uwzględnienia dokumentów w formacie A3 w wydrukach formatu A4; składanie listów o objętości maksymalnej trzech stron; oraz nowo opracowana taca odbiorcza dla celów wykańczania autonomicznego lub braku potrzeby korzystania z finiszera. Opcjonalny dziurkacz GBC posiada szeroki zakres matryc zapewniających kompatybilność z najbardziej popularnymi schematami dziurkowania, np. bindowaniem z wykorzystaniem metalu (spirala) lub plastiku (grzebień).

Zaprogramowane z myślą o komunikacji

Urządzenie wielofunkcyjne ineo 1100 to pierwsze urządzenie druku produkcyjnego firmy DEVELOP obsługujące technologię OpenAPI firmy Konica Minolta, która umożliwia autorom oprogramowania tworzenie aplikacji komunikujących się z tym systemem drukowania. W rezultacie klienci mogą korzystać w powiązaniu z tą drukarką z aplikacji księgowych, aplikacji do uwierzytelniania i do wysyłania skanów innych firm, takich jak YSoft SafeQ lub Nuance eCopy Sharescan. Ponieważ wszystkie zaawansowane funkcje tego systemu drukowania mogą być kontrolowane za pomocą łatwego w obsłudze panelu dotykowego, urządzenie ineo 1100 stanowi przejaw udanej symbiozy między drukiem o profesjonalnej jakości a nieskomplikowaną funkcjonalnością oraz szerokiej gamy zastosowań.